EDpuzzle, czyli dowolny film z własną ścieżką dźwiękową i quizem

www.edpuzzle.com to strona do modyfikacji dowolnego filmu z serwisu YouTube, KhanAcademy lub dostępnych na stronie EDpuzzle, cięcia, dogrywania własnej ścieżki dźwiękowej, notatek audio i pytań w formie quizu.

Jak to działa?
1. Wybierz film:

2. Wytnij potrzebną część (lub pozostaw cały).

3. Dograj własną ścieżkę audio. W kolejnym kroku możesz również dodać notatkę audio – komentarz.

Uwaga. Po naciśnięciu ikonki mikrofonu strona poprosi o dostęp do Twojego mikrofonu. Należy wyrazić zgodę, a następnie upewnić się, że w ustawieniach przeglądarki włączony jest ten mikrofon, którym chcemy nagrywać. Na przykład dla osób korzystających z przeglądarki Chrome pojawi się ikonka kamerki z opcjami:
mic
4. Dodaj pytania sprawdzające w formie quizu.

Wybierz miejsce, kliknij znak zapytania pod osią czasu filmu, a następnie dodaj pytanie (otwarte lub zamknięte) w polu, które pojawi się po prawej stronie. Uwaga – odpowiedzi dostępne są tylko dla zalogowanych uczniów.

5. Zapisz film logując się (lub rejestrując konto, jeśli wcześniej go nie posiadałeś).

6. Wyślij link do filmu lub przydziel go wybranej klasie uczniów zarejestrowanych na tej stronie.

Aby osiągnąć największą funkcjonalność najlepiej jest poprosić uczniów o założenie kont na stronie EDpuzzle, w ten sposób będzie można łatwo udostępniać filmy i sprawdzać odpowiedzi.

Jeśli spodobał Ci się artykuł dołącz do fanów strony na Facebooku, aby nie przegapić kolejnych wpisów lub zasubskrybuj wpisy z tego bloga (pasek po prawej stronie).