Informatyka bez komputera ? Czemu nie.

Coś takiego opowiedziała mi znajoma:

“Świetną karpatkę przyjaciółka zrobiła, więc odważnie poprosiłam o przepis.
Podała. Zrobiłam dokładnie wg podanego przepisu i wstawiłam do piekarnika.
Patrzę…patrzę.. – a tam zapieczona jajeczniczka po bokach smętnie zwisa..
Dzwonię “z reklamacją”. Sprawdzamy przepis. I przyjaciółka nagle “a mąkę dałaś??!” No nieeee. W przepisie przecież nie było! Ale -mówi ona – to oczywiste!
Nic nie jest “oczywiste” w przepisie działania dla robota, komputera i .. człowieka!
Musi być jasno, precyzyjnie i jednoznacznie. Jeśli tak nie uważacie, to przeczytajcie co znalazłem w internecie na temat kodowania i programowania.

Zapraszam do lektury:  Informatyka: uczmy jej bez komputerów. – Jacek Wesołowski