Rozpoczynamy pracę z tablicą multimedialną Smart Board

Poniżej publikuję zaktualizowany krótki poradnik, który został napisany 2 lata temu jako pomoc dla moich kolegów z pracy.

1. Podłączanie tablicy
  • podłączamy dwa kable – USB i video – do komputera i do tablicy (lub “kontaktu” jeśli takowy mamy obok tablicy)
  • włączamy komputer oraz projektor z pilota (jeżeli nic się nie świeci należy włączyć przycisk przy “kontakcie”)
  • kładziemy pisaki i gąbkę na tablicy (dotyczy wersji z kolorowymi pisakami)
  • projektor wyświetla informację  o braku sygnału – musimy przełączyć obraz z komputera.
    Windows XP: Ekran (z Panelu Sterowania) -> Ustawienia
    -> Zaawansowane -> Ekrany -> włączamy Monitor/TV -> powinien się pojawić obraz
    na projektorze
    Skrót do przełączenia obrazu dla Windows 7: Winlogo + P
  • po połączeniu po prawej stronie na dole, przy zegarze, znajduje się niebieski kwadracik Smart Board (czerwony krzyżyk oznacza, że nie ma połączenia z tablicą)

2. Program do tablicy

smart

• SMART Notebook 11
    Można również zainstalować na komputerze domowym, np. do tworzenia, przeglądania, planowania lekcji.

Program bez aktywacji działa 30 dni. Aby z skorzystać z niego po tym czasie należy wpisać kod, który powinien być dołączony do tablicy. Bez programu tablica również działa – jako dotykowy tablet lub projektor, można korzystać ze wszystkich programów komputera – np. wyświetlić film, prezentację w PowerPoincie, włączyć płytkę z materiałami itd.

3. Interaktywne materiały do programu SMART Notebook

Ściągane materiały mają rozszerzenie *.notebook

4.  Instrukcje, poradniki, przewodniki

5.  Koniec pracy