Classdojo w 60 minut

Classdojo w 60 minut

30 marca, 2021 Wyłączono przez xgerry

Jest kompletnym i bezpłatnym systemem wspomagającym pracę nauczyciela w klasie. Dzięki możliwościom jakie posiada system, umożliwiają on zaproszenie rodziców do współpracy oraz stworzenie klas i dodanie do nich uczniów. Po utworzeniu klasy przechodzimy do niej i mamy do dyspozycji wewnętrzną “ścianę”, bardzo podobną do znanej nam z facebooka (dostęp do niej mają tylko osoby zalogowane). Możemy na niej tworzyć całą kronikę klasy, dodawać wpisy, osadzać zdjęcia, komunikować się z uczniami i rodzicami. Każdy z uczniów może być także oceniany przez nauczyciela.

Aby to zrobić nauczyciel najpierw musi stworzyć system oceniania. Ponieważ jest to portal dedykowany uczniom edukacji wczesnoszkolnej, ze względu na swoją szatę graficzną i formę (tworzymy awatary uczniów wybierając z różnego rodzaju sympatycznych komiksowych stworzeń), uczniowie oceniani są plusami i minusami. Każdemu z plusów i minusów możemy przypisać inną aktywność. Rodzic po zalogowaniu się do systemu widzi podsumowanie ucznia w formie czytelnego wykresu. Classdojo pozwala także na pracę samodzielną uczniów. Nauczyciel w klasowym portfolio tworzy wpisy z różnymi aktywnościami. W zależności od wyboru aktywności przez nauczyciela uczniowie po zalogowaniu się w systemie dołączają do niej: obraz, materiał wideo, dokonują wpisu tekstowego lub przesyłają rysunek. 

System pozwala także na współpracę pomiędzy nauczycielami. Zapraszanie nauczycieli którzy mają zajęcia z naszą klasą okazjonalnie, aby współtworzyli wpisy w historii klasy oraz w klasowym portfolio. Całość stworzonej strony pomimo bardzo wielu dostępnych możliwości jest bardzo czytelna i prosta w obsłudze. Dodatkowym atutem jest to że strona jest przygotowana całkowicie po polsku łącznie z systemem pomocy, w którym znajdziemy bardzo dużo porad na temat stosowania systemu.

Poradniki dotyczące korzystania z classdojo znajdziecie na kanale:

https://youtube.com/playlist?list=PLBOtHhjFpsZt_qEEwdz8vdxG3h6VDCdsz

Poniżej pierwszy odcinek.

Podoba się ? Podziel się z innymi: