Gdy zielony ołówek idzie w ruch.

Czasem warto poczytać co tam inni piszą w sieci.

Znacie metodę zielonego ołówka ? Stosujecie? I jakie są Wasze przemyślenia na ten temat ? A jeśli jeszcze nie znacie to może warto poczytać i zacząć stosować.

METODA ZIELONEGO OŁÓWKA

Podoba się ? Podziel się z innymi:

xgerry Autor

Maciej Danieluk - urodzony w Poznaniu, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku Planowanie Przestrzenne i Gospodarka Lokalna. Twórca, właściciel i długoletni (2002 – 2008) prowadzący portal internetowy dla nauczycieli pod adresem: http://www.literka.pl Od 2009 roku nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku – technikum informatyczne, oraz informatyki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Członek grupy Superbelfrzy RP. Trener umiejętności ICT oraz w zakresie Kompetencji Kluczowych. Autor artykułów, poradników dla nauczycieli, warsztatów i szkoleń dla Rad Pedagogicznych. Entuzjasta wykorzystania TiK w edukacji.

Komentarze

    Gosia

    (30 stycznia, 2018 - 10:13 am)

    Zgadzam się. Piszę piórem z niebieskim i czarnym atramentem. Czerwonego długopisu nie używam od lat. Wcześniej nie chciało mi się sprawdzać prac. Kartki pokreślone na czerwono wyglądały okropnie, a miny dzieci, którym je oddawałam…. Na przekór dyrekcji i większości rodziców przestałam zaznaczać błędy. Podkreślałam i otaczałam w pętle niebieskim wszystko co dobre. Tylko te największe, nieliczne błędy przekreślałam na czarno. Zmiany nastąpiły szybko. Dzieciaki same przynosiły swoje prace, nawet te dodatkowe, robione w domu nieobowiązkowe, “żeby Pani sprawdziła”. Kiedyś zdarzało się, że dziecko zamazało moją czerwoną ocenę (cyfrę lub częściej opis). Od czasu zmiany, mimo tego samego koloru (one tez piszą na niebiesko) nie zdarzyła mi się już taka sytuacja. Rodzice się przyzwyczaili, dyrekcja się zmieniła, czasy się zmieniły, dzieciom i mnie chce się pracować nad sobą. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.