Jak tworzyć ciekawe prezentacje-animacje – Powtoon

Jak tworzyć ciekawe prezentacje-animacje – Powtoon

21 grudnia, 2013 Wyłączono przez xgerry

Oto krótka prezentacja stworzona przeze mnie http://www.powtoon.com/p/da0kf3BZYyk/

Jak stworzyć taką animację w 5 minut?
Skorzystaj z programu Powtoon dostępnego online (w j. angielskim). Wersja bezpłatna pozwala na stworzenie do 5 minut filmu, ma pewne ograniczenia m.in. widoczny napis “Created using powToon”, brak możliwości zapisu na dysk czy ograniczony dostęp do gotowych zasobów, jednak pozwala na zrobienie takiego filmu, jak powyżej. Są dostępne płatne licencje edukacyjne.

Tworzymy animację

1. Aby rozpocząć pracę należy założyć konto. W tym celu klikamy “start now” lub “sign up”. Zostajemy przeniesieni na stronę rejestracji, gdzie możemy założyć nowe konto lub połączyć z już istniejącym kontem w serwisie Facebook, Google, LinkedIn.

 

2. Klikamy “Create” i rozpoczynamy tworzenie projektu. Wybieramy szablon lub rozpoczynamy od początku pracę sami. Nadajemy pracy tytuł, opcjonalnie opis.

3. Rozpoczynamy pracę nad projektem, po lewej stronie znajduje się lista slajdów, które możemy dodawać, usuwać, przenosić. Po prawej stronie mamy do dyspozycji animacje i grafiki. Tekst, obrazki i muzykę wstawiamy za pomocą górnych przycisków.

 

4. Za pomocą czerwonej strzałki na osi czasu ustawiamy kiedy ma pojawić się dany element i jak długo ma być wyświetlany. Warto korzystać z przycisków po lewej stronie osi czasu, aby podejrzeć efekty swojej pracy.

5. W międzyczasie warto zapisywać projekt (“save”),  a gdy chcemy obejrzeć całą animację klikamy “Preview”. Możemy ją umieścić na blogu (“embed” w trybie podglądu “preview”) lub wysłać na własny kanał YouTube.

Miłego tworzenia animacji-prezentacji!

 

 

Podoba się ? Podziel się z innymi: