Jak tworzyć ciekawe prezentacje-animacje – Powtoon

Oto krótka prezentacja stworzona przeze mnie http://www.powtoon.com/p/da0kf3BZYyk/

Jak stworzyć taką animację w 5 minut?
Skorzystaj z programu Powtoon dostępnego online (w j. angielskim). Wersja bezpłatna pozwala na stworzenie do 5 minut filmu, ma pewne ograniczenia m.in. widoczny napis “Created using powToon”, brak możliwości zapisu na dysk czy ograniczony dostęp do gotowych zasobów, jednak pozwala na zrobienie takiego filmu, jak powyżej. Są dostępne płatne licencje edukacyjne.

Tworzymy animację

1. Aby rozpocząć pracę należy założyć konto. W tym celu klikamy “start now” lub “sign up”. Zostajemy przeniesieni na stronę rejestracji, gdzie możemy założyć nowe konto lub połączyć z już istniejącym kontem w serwisie Facebook, Google, LinkedIn.

 

2. Klikamy “Create” i rozpoczynamy tworzenie projektu. Wybieramy szablon lub rozpoczynamy od początku pracę sami. Nadajemy pracy tytuł, opcjonalnie opis.

3. Rozpoczynamy pracę nad projektem, po lewej stronie znajduje się lista slajdów, które możemy dodawać, usuwać, przenosić. Po prawej stronie mamy do dyspozycji animacje i grafiki. Tekst, obrazki i muzykę wstawiamy za pomocą górnych przycisków.

 

4. Za pomocą czerwonej strzałki na osi czasu ustawiamy kiedy ma pojawić się dany element i jak długo ma być wyświetlany. Warto korzystać z przycisków po lewej stronie osi czasu, aby podejrzeć efekty swojej pracy.

5. W międzyczasie warto zapisywać projekt (“save”),  a gdy chcemy obejrzeć całą animację klikamy “Preview”. Możemy ją umieścić na blogu (“embed” w trybie podglądu “preview”) lub wysłać na własny kanał YouTube.

Miłego tworzenia animacji-prezentacji!

 

 

Podoba się ? Podziel się z innymi:

xgerry Autor

Maciej Danieluk - urodzony w Poznaniu, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku Planowanie Przestrzenne i Gospodarka Lokalna. Twórca, właściciel i długoletni (2002 – 2008) prowadzący portal internetowy dla nauczycieli pod adresem: http://www.literka.pl Od 2009 roku nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku – technikum informatyczne, oraz informatyki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Członek grupy Superbelfrzy RP. Trener umiejętności ICT oraz w zakresie Kompetencji Kluczowych. Autor artykułów, poradników dla nauczycieli, warsztatów i szkoleń dla Rad Pedagogicznych. Entuzjasta wykorzystania TiK w edukacji.

Komentarze

    Basia

    (9 kwietnia, 2020 - 3:41 pm)

    Czy wie Pan jak wyłączyć muzykę tylko na konkretny slajdy?Np jeśli chce na jeden slajd dodać inny plik dźwiękowy to co zrobić żeby dźwięki nie nakladaly się na siebie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.