Prezi – ciekawe prezentacje multimedialne

Prezi – ciekawe prezentacje multimedialne

16 maja, 2013 Wyłączono przez xgerry

Program PowerPoint zna prawie każdy z nas – za jego pomocą można stworzyć prezentacje łatwo, lekko i przyjemnie ;). Jednak, aby prezentacja była atrakcyjna dla odbiorcy, dynamiczna trzeba się trochę namęczyć. Tu z pomocą przychodzi nam program Prezi.

Czym jest Prezi?
Hit ostatnich dwóch lat. Bezpłatny program do tworzenia ciekawych, dynamicznych prezentacji w formie internetowej aplikacji. Posiada intuicyjny interfejs w j. angielskim, wymaga rejestracji. Sama idea jest prosta – rejestrujemy konto – tworzymy prezentację – następnie udostępniamy ją w internecie lub ściągamy na dysk. Prezentacje Prezi nie posiadają wyodrębnionych slajdów, które znamy z PowerPointa, tworzymy wszystkie elementy na jednej przestrzeni w “układzie mapy”, a następnie nawigujemy pomiędzy nimi.

 Jak wygląda taka prezentacja?

Poniżej zamieszczam przykładową prezentację, która pokazuje możliwości Prezi. Poczekaj na załadowanie i nawiguj pomiędzy kolejnymi elementami za pomocą strzałek.

Jeśli prezentacja się nie ładuje naciśnij tu.
Płatne czy bezpłatne konto?

W wersji bezpłatnej “Public” Prezi oferuje 100MB przestrzeni i zastrzega, że wszystkie nasze prezentacje są publiczne. Wersja płatne (Enjoy lub Pro), to większa przetrzeń dyskowa, prywatne prezentacje oraz w wersji Pro możliwość tworzenia prezentacji bez dostępu do internetu w trybie offline (możemy przez 30 dni bezpłatnie wypróbować tę opcję).

Wskazówka: Jeśli zaprosimy 3 osoby do skorzystania z Prezi otrzymamy 3-miesięczne konto Enjoy http://prezi.com/referrals/. Możecie kliknąć moje polecenie :).

Uwaga! Dostępna jest wersja edukacyjna (kliknij tu) dla uczniów i nauczycieli, gdzie za darmo mamy możliwość tworzenia prywatnych prezentacji, usunięcia loga Prezi oraz otrzymujemy 500MB miejsca. Aby ją otrzymać należy podać adres mailowy związany z instytucją edukacyjną.

Jak zacząć?

Po założeniu konta przechodzimy do zakładki “Your prezis”, klikamy “New prezi”, wybieramy szablon i tworzymy!

  1. Polecam bardzo dobrą polską prezentację “Jak edytować Prezi
  2. Samouczki Prezi w j. angielskim znajdziemy pod tym adresem: http://prezi.com/support/.
  3. Zachęcam do przejrzenia prezentacji innych użytkowników, część z nich ma możliwość edycji, dostępne również w j. polskim: http://prezi.com/explore/

Zastosowanie
Za pomocą Prezi uatrakcyjnimy lekcje, przekażemy wiedzę w ciekawy sposób. Ponadto warto zapoznać uczniów z możliwościami tego serwisu i zaproponować stworzenie własnych prezentacji przedmiotowych, np. w ramach semestralnego zaliczenia czy też jako praca domowa dla chętnych.

 

Zapraszam do zapoznania się z początkiem mojego artykułu nt. narzędzia do tworzenia prezentacji – Prezi –http://www.itwedukacji.pl/wydania/pazdziernik—grudzien-2013/art,401,inny-wymiar-prezentacji.html Cały artykuł jest dostępny w pierwszym numerze kwartalnika IT w Edukacji. Miłego czytania i tworzenia prezi-tacji !

 

Podoba się ? Podziel się z innymi: