Smartfon lub tablet jako kontroler do komputera

Jeśli posiadasz smartfon lub tablet i chciałbyś za jego pomocą sterować kursorem na ekranie komputera, to zainteresuje Cię poniższy wpis. Uwolnij się od myszki za pomocą programu WiFi Mouse. Przetestowane – działa świetnie, polecam!

Urządzenia obsługiwane, to smartfony z systemem Android, iPad, iPhone, iTouch oraz komputery z systemem Windows, Ubuntu Linux lub MacOS X.

Co potrzebuję?

  • urządzenie mobilne oraz komputer
  • wspólną sieć WiFi dla łączonych urządzeń
  • program WiFi Mouse i Mouse Server ze strony http://wifimouse.necta.us/

Do podstawowej obsługi program jest bezpłatny, jeśli chcemy korzystać z dodatkowych opcji kontroli np. multimediów, prezentacji można kupić wersję płatną Pro.

Co należy zrobić?

  1. Instalujemy program WiFi Mouse (na urządzeniu mobilnym) i Mouse Server (na komputerze) ze strony http://wifimouse.necta.us/
  2. Podłączamy oba urządzenia do tej samej sieci WiFi.
  3. Włączamy Mouse Server na komputerze oraz WiFi Mouse na urządzeniu mobilnym i klimamy “auto connect”.
  4. Korzystamy z możliwości zdalnego sterowania kursorem i pisania na klawiaturze za pomocą smartfona :).

Zastosowanie zależy od Waszego pomysłu. WiFi Mouse może być użyte np.:

  • podczas prezentacji multimedialnej (przełączamy slajdy, pokazujemy ważne elementy, piszemy)
  • w trakcie pracy na lekcji z tablicą interaktywną (bez podchodzenia do komputera przełączamy materiały, na których uczniowie pracują)

Jeśli spodobał Ci się artykuł dołącz do fanów strony na Facebooku, aby nie przegapić kolejnych wpisów lub zasubskrybuj wpisy z tego bloga (pasek po prawej stronie).

Podoba się ? Podziel się z innymi:

xgerry Autor

Maciej Danieluk - urodzony w Poznaniu, absolwent Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku Planowanie Przestrzenne i Gospodarka Lokalna. Twórca, właściciel i długoletni (2002 – 2008) prowadzący portal internetowy dla nauczycieli pod adresem: http://www.literka.pl Od 2009 roku nauczyciel informatycznych przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Powszechnych w Damasławku – technikum informatyczne, oraz informatyki w Szkole Podstawowej i Gimnazjum. Członek grupy Superbelfrzy RP. Trener umiejętności ICT oraz w zakresie Kompetencji Kluczowych. Autor artykułów, poradników dla nauczycieli, warsztatów i szkoleń dla Rad Pedagogicznych. Entuzjasta wykorzystania TiK w edukacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.