Sposób na bezpłatny mobilny internet do 2016 roku

Sposób na bezpłatny mobilny internet do 2016 roku

22 sierpnia, 2013 Wyłączono przez xgerry

Jeśli chcesz TIK-ać, to internet na pewno się przyda. Skąd go wziąć, jeśli nie ma w szkole? Poniżej znajdziecie kilka przydatnych informacji.

Spółka Aero2 zapewnia bezpłatny dostęp do mobilnego internetu dla każdego pełnoletniego mieszkańca Polski. Osoba dorosła może otrzymać jedną kartę SIM, która umożliwia bezpłatny dostęp. Osobiście korzystam z internetu Aero2 i działa bardzo dobrze.

Wideo-tutorial

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=G6ZNRuNZT5o[/tube]

Jak szybki jest ten internet i jak długo będzie darmowy?
W tej chwili prędkość transmisji wynosi do 512 kb/s, jednak co roku jest zwiększana. Internet pozostanie darmowy do grudnia 2016 roku. Jedyny koszt jaki ponosisz, to 27zł na początku, z czego 20zł jest depozytem (możesz otrzymać jego zwrot, gdy oddasz kartę).
Jaki jest zasięg?
Według danych ze strony internetowej dostawcy zasięg pokrywa prawie 73% powierzchni Polski a internet jest dostępny dla 88% Polaków.

Aero2_zasieg_22-05-2013

Źródło: strona Aero2, stan na 22.05.2013

Co potrzebuję?

  • kartę SIM (microSIM) Aero2

Aero2-bdi-karta-sim-front

  • komputer z modemem USB lub smartfon lub tablet 3G lub router Wi-FI

 

Ja korzystam z modemu USB (zdjęcie powyżej), ale wśród znajomych mam osoby, które korzystają z tej karty m.in. w smartfonie i udostępniają w ten sposób wi-fi dla kilku urządzeń, w dwusimowym smartfonie, poprzez router (również udostępnianie wi-fi) oraz na tablecie 3G. Jeśli chcesz się upewnić czy Twój sprzęt będzie współpracował z kartą Aero sprawdź szczegóły techniczne na stronie spółki lub przy wyszukiwaniu i zakupie wpisz “aero2“, nie każdy modem czy router działa z tą kartą, zatem trzeba sprawdzić zgodność.

Po wpisaniu np. na allegro frazy “modem aero2” lub “router aero2” znajdziemy sporo urządzeń w cenie 85-120zł.

Więcej szczegółów, w tym technicznych znajdziesz na stronie internetowej http://www.aero2.pl/

Jak uzyskać kartę SIM?

Kartę można otrzymać wyłącznie pocztą. Po wykonaniu poniższych kroków w ciągu miesiąca powinieneś otrzymać imienny list polecony wraz z kartą.

1. Wypełnij wniosek online na stronie http://aero2.pl, otrzymasz dokument gotowy do wydruku na wpisany przez Ciebie adres e-mail.
2. Wpłać depozyt w wysokości 20zł na podane konto odpowiednio tytułując przelew.
3. Wpłać opłatę za wysyłkę w wysokości 7zł na podane drugie konto odpowiednio tytułując przelew.
4. Wydrukuj wniosek i podpisz go, wydrukuj dwa potwierdzenia przelewu (jeśli przelewy są elektroniczne) lub zrób kopię potwierdzeń wpłaty.
5. Zrób kopię swojego dowodu tożsamości.
6. Wszystkie dokumenty z pkt 4 i 5 wyślij pocztą na podany adres (np. listem poleconym za potwierdzeniem odbioru).

Pamiętaj! “Aby otrzymać kartę SIM pocztą, należy na adres pocztowy Aero2 wysłać oryginał podpisanego Wniosku o użyczenie karty SIM wraz z kopiami wpłat i dokumentu tożsamości”.

Najczęściej zadawane pytania: http://aero2.pl/faq.html

Jak uruchomić internet?

  1. Jeśli masz smartfon lub tablet przejdź do punktu 2. Jeśli posiadasz modem USB po włożeniu do komputera zainstaluje się oprogramowanie modemu, wtedy będziesz miał możliwość konfiguracji połączenia – patrz punkt 2.
  2. Podczas konfiguracji połączenia internetowego należy wpisać jedynie punkt dostępu APN: APN: darmowy
    W polu użytkownik i hasło nie wpisujemy nic, ustawienia sieci pozostawiamy automatyczne.

Zastosowanie

  • Za pomocą Aero2 możemy mieć na szkolnym komputerze dostęp do internetu, który wystarczy do przeglądania stron z uczniami, korzystania z ćwiczeń interaktywnych, a czasami nawet obejrzenia filmiku. Poza tym możesz używać ClassDojo do oceny uczniów.
  • Udostępnij internet w formie Wi-Fi uczniom poprzez smartfon (w ustawieniach Androida trzeba włączyć hotspot Wi-Fi) lub router i w ten sposób korzystaj z aplikacji np. Socrative.
  • Sam(a) korzystaj z mobilnego internetu pracując na łonie przyrody ;).

Miłego korzystania!  Jeśli spodobał Ci się artykuł dołącz do fanów strony na Facebooku, aby nie przegapić kolejnych wpisów.

 

Podoba się ? Podziel się z innymi: